O!

Miasto, to my – przyciągamy, obiecujemy, odrzucamy, nagradzamy… A czasem – boleśnie zawodzimy.
Miasto – to fenomen, społeczny konstrukt- obiekt fascynacji i uwielbienia.
Bywa przedmiotem – wyzysku i krytyki, miłości i zawiści.
To źródło przyjemności i zgryzot, miejsce do mieszkania, miłości i nienawiści. Pole walki interesów. Miasto – przyczyna kompleksów. Zadowolenia. I furii? Miejsce i przestrzeń, tu i teraz. Wymaga wiele: uważności, skupienia, czasu, czułości… Miasto to nasze dzieło, wyraz sztuki życia jego społeczności i potrzeb ludzi, którzy mieszkają w miastach. Zjawisko kulturowe, żywy i złożony organizm.
Według mnie, miasto to – prócz koła – najlepszy wynalazek ludzkości.
Miasto będzie trwało, jeśli będziemy je afirmować, pielęgnować jego witalność, która odradza się dzięki nam, mieszczanom.
Magazyn „MIASTO” jest zarejestrowanym czasopismem [Pr.2474], miesięcznikiem publikowanym elektronicznie od 2012 roku, przez fundację O!MIASTO.
Co tu można znaleźć? Inspirację, rekomendację, refleksje, pomysł na inny obraz miasta, sugestie i wskazówki. W MAGAZYNIE gromadzimy miejskie różności: filmy, linki, muzykę  publikacje do pobrania, recenzje rekomendowanych lektur. Od lat , oprócz własnych tekstów kultury miasta, zbieramy wartościowe treści o mieście.
Miasto, to witryna o mieście: rewitalizacja, architektura i design, planowanie przestrzenne, urbanistyka, miejski styl życia, ekonomia i rozwój miast, miasto w literaturze muzyce i filmie, jednym słowem – magazyn miejskich treści.


Korzystanie z magazynu elektronicznego „MIASTO” jest równoznaczne z akceptacją naszej polityki prywatności, w której informujemy o tym, jakie dane osobowe są zbierane i w jaki sposób będą przetwarzane:

POLITYKA PRYWATNOŚCI


Zapraszam 

Dagmara MLICZYŃSKA – HAJDA, wydawca
Fundacja O! MIASTO