PIERWSZY MPR

Doczekaliśmy! Sześć lat od wejścia w życie ustawy o rewitalizacji (18 listopada 2015) w czwartek 25 listopada 2021 r. Rada Miasta Kalisza uchwaliła Miejscowy Plan Rewitalizacji (XLVI/636/2021), sporządzony dla części obszaru rewitalizacji określanej jako „Jabłkowskiego – Podgórze”. Położenie, zasięg planu i charakter struktury przestrzennej tej części miasta przybliża zdjęcie z lotu ptaka, na którym przerywaną czerwoną linią oznaczony został obszar prac planistycznych.

Orientacyjne granice opracowania MPR „Jabłkowskiego – Podgórze”
(źródło: opr. własne REVIPLAN)

Kaliszowi udało się opracować i uchwalić MPR jako pierwszemu miastu w Polsce. Gratulacje!
Prace planistyczne trwające w Łodzi i Słupsku, zmierzające do opracowania mpr’ów, jak dotąd nie doprowadziły do sporządzenia takiego planu.
Prace w Kaliszu rozpoczęły się w 2019 r. , gdzie Biuro Rewitalizacji prowadzi działania rewitalizacyjne w pełni wykorzystując instrumenty ustawy o rewitalizacji, ponieważ oprócz MPR, w obszarze rewitalizacji utworzono specjalną strefę rewitalizacji (która powstała w 2017 r.),
Więcej o tym planie można przeczytać TUTAJ, a przegląd bieżących informacji o pełnej sukcesów rewitalizacji w Kaliszu oferuje portal ” Kalisz -Rewitalizacja„.

Dodaj komentarz